Ances divu kokļu soma

2021-04-30

Viendien pēc kokles spēles nodarbības pie Anša, viņš man parādīja divas nelielas, senas koklītes, esot viena meistara darinātas, sakot, ka vajadzēs šīm somas sašūt un īpašniece ar mani sazināsies. 

Darināt šo dubultmantelīti man bija izaicinājums, jo Ance vēlējās somu, kurā varētu ielikt divas kokles, viena Latgales tipa, bet otra Kurzemes, lai abas vienmēr kopā, un ērti pārnēsāt.

Rotājumā tapa Austras koks - austošas saules krāsās, kas tapa no manis pašas austa auduma gabaliņa. Āriņa no naksnīgi tumši zilas vilnas auduma. Ance drosmīgi izvēlējās somas oderējumā izmantot spožo sarkana zelta krāsas audumu.Tanī somas pusē, kur uzturēsies Kurzemes tipa kokle, izveidoju kastītes veida kabatu, kas reizē kalpo kā atbalsta siena kokles spārnam, un tajā var ielikt skaņotājus vai citas vajadzīgas lietas.

Ar Anci komunicējām iekš Fb, dzīvē iepriekš nebijām tikušās, bet beigās, kad soma bija gatava un vajadzēja nodot īpašnieces rokās, izrādījās, ka viņa dzīvo vien viena kvartāla attālumā no manis un mums izrādās ir ļoti daudz kopīgu paziņu.